سه شنبه 1396/10/26 - 9 : 19
مشخصات امام جمعه
حبیب فرخاری
حبیب فرخاری
بزغان (شهر فيروزه)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
کمالات مادی ومعنوی انسان

بسمه تعالي

«نمازجمعه در راس امور است» . امام خميني « ره »

 نماز جمعه شهرستان فيروزه با حضور گسترده برادران و خواهران متدين وانقلابي در مسجد جامع شهرستان به امامت حجت السلام والمسلمين حاج آقاي طاها امام جمعه شهرستان در تاريخ 21/07/1396اقامه گرديد.

 خطبه اول : خطيب نمازجمعه بعد از حمد و ثناي الهي و توصيه به تقوا ، بيان داشتند امام باقر (علیه ‌السلام)در کتاب (بحارالأنوار، ج 68 ص336، ح 22) مي فرمايند :

قالَ الاْمامُ الباقر - علیه السلام - : خَفِ اللهَ تَعالی لِقُدْرَتِهِ عَلَیْكَ، وَ اسْتَحِ مِنْهُ لِقُرْبِهِ مِنْكَ.

امام محمد باقر - علیه السلام - فرمود: بترس از قدرت بی منتهای خداوند متعال كه از ـ جهات مختلف ـ بر تو دارد، و از خداوند شرم و حیا كن ـ در انجام گناهان ـ به جهت آن كه از هر چیزی به تو نزدیك تر است.

بحث این هفته حدیثی از امام باقر علیه السلام «تحف العقول، ص 213»

قالَ الاْمامُ الباقر - علیه السلام - : اَلْكَمالُ كُلُّ الْكَمالِ،

امام محمد باقر - علیه السلام - فرمود: تمام كمالات - معنوی و مادّی انسان –در سه مورد

 التَّفَقُّهُ فِی الدّینِ، در فقاهت و شناخت دقیق و صحیح مسائل دین و معارف الهی است;

 وَ الصَّبْرُ عَلَی النائِبَهِ، و صبر و شكیبائی در مقابل ناملایمات،

وَ تَقْدیرُ الْمَعیشَهِ. و نیز زندگی را با تدبّر و مدیریّت برنامه ریزی كردن می باشد.

خطبه دوم : بعد از حمد و ثنای الهی و درود به چهارده مصوم علیهم السلام امام سجاد(علیه السلام ) در کتاب (بحارالأنوار، ج 70، ص 111، ح 14)می فرمایند

قالَ الاْمامُ الباقر - علیه السلام - : لا یَكُونُ الْعَبْدُ عابِداً لِلّهِ حَقَّ عِبادَتِهِ حَتّی یَنْقَطِعَ عَنِ الْخَلْقِ كُلِّهِمْ، فَحینَئِذ یَقُولُ: هذا خالِصٌ لی، فَیَقْبَلُهُ بِكَرَمِهِ.

امام محمد باقر - علیه السلام - فرمود: بنده اي  به حقيقت عبادت در برابر خداوند آنگونه كه حق عبادت اوست، نمی رسد مگر آن كه از تمام افراد قطع امید كند - و تنها امیدش خدای یكتا باشد- در یك چنین حالتی خداوند گوید: این عمل خالصانه برای من است و آن را مورد قبول و عنایت خود قرار می دهد.

مناسبتها

شنبه22 مهر23 محرم روز جهانى استاندارد: زمانی که حرف از استاندارد زده می شود به کیفیت کالا از لحاظ قانونی است که مضر برای انسان نباشد و تهیه وسایل با مهر استاندارد یعنی کمک به زندگی بشری است که ملزم به رعایت هستیم بنابراین توصیه می شود که عامل باشیم .

یکشنبه23 مهر24 محرم شهادت آيت‏الله اشرفى اصفهانى، نماينده حضرت امام(ره) و امام جمعه كرمانشاه - پنجمين شهيد محراب - توسط منافقين (1361 ه.ش):گرامی می داریم یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای محراب و به ارواح مطهرشان درود می فرستیم .

دوشنبه24 مهر25 محرم شهادت امام زين‏العابدين عليه‏السلام (95 ه.ق):با تسلیت بر همه شیعیان – کسی که افشاگری یزیدیان شد و با خطبه های خود عاشورا را زنده کرد مصیبت های زیادی دید اما صبور بود وکاری کرد که دشمن در آن زمان عاجز شد و دستور بر خروج از شام داد اما سخت ترین روزها را حضرت در شام می دانند .

 روز پيوند اوليا و مربيان‏:زمانی که اولیا و مربیان همفکر و در کنار هم بودند و توانسند یک نظر باشند در پویایی و تقویت و پیشرفت دانش آموزان می توان با جرات تمام سخن گفت توصیه این است که اولیای محترم بیشتر به فکر این باشند که چگونه فرزندانی سالم و درس خوان داشته باشیم .

 سالروز واقعه به آتش كشيده‏شدن مسجد جامع شهر كرمان به دست دژخيمان رژيم پهلوى (1357 ه.ق) : زمانی که خداوند عزت را برای یک گروه در مقابل ذلت را برای گروه دیگر رقم می زند این است که آنها حتی در این مورد به مساجد که خانه امن الهی است رحم نمی کردند و این امو باعث تنفر ملت و مردم می شد و باعث تشکیل انقلاب اسلامی شد و این یعنی غیرت دینی

چهارشنبه26 مهر27 محرم روز تربيت‏بدنى و ورزش: تحرک هر انسانی برای تقویت بدن و از طرفی برای رسیدن به اهداف حقیقی خلقت است که ورزش بیانگر سلامتی و سلامتی هم بیانگر عبودیت بیشتر خداوند است که تلاش در این قسمت از جمله اینکه استخر که جایگاهش خالی است و همچنین فراهم کردن زمینه برای تفریح جوانان برای نپرداختن به کارهای خلاف شئونات انسانی

هفته جهانی کودک : کودکان برای اینکه شاداب باشند و بتواند در دنیای خود سیر نمایند ملتزم یک نوع مراقبتها و تغذیه هایی است هم تغذیه جسمی و هم تغذیه روحی که آشنایی با اسلام و مبانی اسلامی است .

قانون کاتسا (مواضع دشمنان در مقابله با سپاه ): قانونی که با آن تحریمها را علیه ایران و روسیه و کره شمالی تشدید می کند و از طرفی هم سپاه پاسداران را جزو تروریسم ها قرار دادن است

رهبر انقلاب، در دیدار رئیس‌جمهور ترکیه :: ایران و ترکیه باید در مقابله با این حادثه همه‌پرسی کردستان عراق ، هر اقدام ممکن را انجام دهند و دولت عراق نیز باید به‌صورت جدی اقدام کند. آمریکا مایل است که همواره یک عامل ایذایی علیه ایران و ترکیه در اختیار داشته باشد. قدرتهای خارجی و رژیم صهیونیستی به‌دنبال ایجاد یک «اسرائیل جدید» در منطقه و ایجاد وسیله‌ای برای اختلاف و نزاع هستندکه باید هر دو کشوردر کنارمقابله نمایند .

اخبار
ارتباط با امام جمعه